G-EOS firmy Reha Technology to najbardziej zaawansowany na świecie system do rehabilitacji i reedukacji chodu, przeznaczony dla wymagających terapeutów, chcących posługiwać się w swojej terapii najbardziej skutecznym sprzętem. Cechuje go bardzo wysoka jakość i najnowsze rozwiązania prosto ze Szwajcarii. |
Reha-Technology – pasja do terapii chodu z asystą robota
Od ponad 10 lat Reha Technology z powodzeniem opracowuje innowacyjne, zrobotyzowane systemy terapii chodu w dziedzinie rehabilitacji neurologicznej. Seria systemów G-EO, oparta na zasadzie end-efektorów, upraszcza pracę terapeutów, zmniejsza obciążenie fizyczne i wspiera szerokie i różnorodne spektrum pacjentów z ograniczoną mobilnością i wydolnością fizyczną.
Produkty Reha Technology zapewniają spersonalizowaną terapię za pomocą inteligentnej technologii robotów i umożliwiają zwiększenie intensywności treningu zgodnie z potrzebami pacjenta.
Prof. Dr. Stefan Hesse (1960-2016)
“Kto chce się ponownie nauczyć chodzić, musi chodzić”
Ordynator neurologii Medical Park Berlin, Niemcy Współtwórca G-EO System
Terapia chodu z asystą robota jest skuteczną metodą rehabilitacji pacjentów neurologicznych. Technologia ewoluowała znacząco w ciągu ostatnich kilku lat we współpracy z wiodącymi klinikami i uniwersytetami. Obecnie terapia z asystą robota jest niezbędnym narzędziem w rehabilitacji neurologicznej.
Niezliczona ilość badań potwierdza kliniczne dowody skuteczności terapii chodu z wykorzystaniem end-effectora w porównaniu z terapią konwencjonalną.
Zastosowanie robotów do reedukacji chodu w klinikach i praktyce fizjoterapeutycznej znacznie zwiększyło opłacalność i skuteczność rehabilitacji chodu, złagodziło fizyczne obciążenie terapeutów i pomogło pacjentom rozpocząć samodzielne chodzenie w bardziej skuteczny i ukierunkowany na cel sposób.
System do reedukacji chodu G-EO firmy Reha Technology oparty na zasadzie end-effektorów umożliwia bardzo wczesną terapię wielu patologii neurologicznych w sposób zależny od wydajności.
Zasada End-effektora – krótki czas mocowania pacjenta
Robot do reedukacji chodu G-EO, oparty na zasadzie end-effectora, znacząco zmniejsza obciążenie terapeutów. Prowadzenie zajętej kończyny wymaga jedynie dystalnego zabezpieczenia – w tym przypadku stóp. Nie ma skomplikowanych kroków konfiguracji i regulacji, dlatego też średni czas dostosowania do pacjenta wynosi około pięciu minut. W rehabilitacji chodu z wykorzystaniem robota stanowi to istotny czynnik w skutecznym przebiegu terapii.
Zorientowany na potrzeby pacjentów, życie codzienne oraz terapeutów.
Stworzone do potrzeb codziennego życia, różnorodne czynności związane z chodem w G-EOS, od chodzenia po powierzchni płaskiej, po radzenie sobie z powierzchniami pochyłymi i schodami, zarówno w górę, jak i w dół, w różnych trybach aktywności – pasywnej, aktywnej lub aktywnej asysty – przynoszą korzyści bardzo szerokiej populacji pacjentów i umożliwiają spersonalizowaną terapię chodu w różnych wskazaniach. Modułowość G-EOS umożliwia elastyczną, holistyczną terapię dostosowaną do zdolności chodzenia pacjenta.
Funkcja segmentacji ruchu umożliwia również terapeucie trenowanie określonych faz chodu pod względem jakości i wydajności, indywidualnie z uwzględnieniem obrazu klinicznego pacjenta.
Naturalny wzorzec chodu- stale dostosowywany podczas terapii
G-EOS pomaga pacjentom zapewniając symulację fizjologicznego wzorca chodu i aktywacji mięśni.
Szeroki zakres opcji konfiguracyjnych można zmienić bez przerywania terapii i umożliwić dostosowanie wzorca chodu zgodnie z obrazem klinicznym pacjenta.
Poprawa terapii- duża intensywność, szybkość i odtwarzalność
Rehabilitacja neurologiczna musi być dostosowana do indywidualnych możliwości pacjentów z odpowiednią intensywnością od samego początku. Aby zapewnić długotrwały i skuteczny przebieg terapii, ważne jest wykonywanie ruchów z dużą liczbą powtórzeń dla określonego zadania i w fizjologicznie poprawny sposób. G-EO firmy Reha Technology pełni kluczową funkcję w ukierunkowanej, wczesnej i intensywnej terapii.
Robot do reedukacji chodu upraszcza i usprawnia zarówno przebieg terapii dla terapeutów, jak i cały proces terapii. Pacjent, terapeuta i terapia jako całość cieszą się ogromnymi korzyściami.
Dzięki zastosowaniu reedukacji chodu z wykorzystaniem robotów spada obciążenie fizjoterapeutów. Terapeuta może skupić się na pacjencie i terapii w bardziej precyzyjny i ukierunkowany sposób. To ulepszenie pozostawia więcej czasu na monitorowanie i informowanie pacjenta, co z kolei prowadzi do istotnego pozytywnego wzrostu zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej motywacji pacjentów i terapeutów.
Kluczowe cechy G-EOS:
- 6 trajektorii chodu (po płaskim do przodu i do tyłu, po powierzchniach pochyłych w górę i w dół, po schodach w górę i w dół)
- 3 tryby chodu (bierny, aktywny, aktywnej-asysty)
- masa ciała pacjenta do 200 kg
- wzrost pacjenta od 90 cm do 200 cm
- wzorzec chodu zbliżony do naturalnego zgodnie ze wzorcami opisanymi przez jacqueline perry w książce pt. gait analysis: normal and pathologicalfunction
- dynamiczne odciążenie pacjenta
- biofeedback zapewniający funkcjonalne środowisko, zwiększające motywację wykonywanych ćwiczeń
- narzędzia oceny oraz raporty w celu zapewnienia obiektywizacji i ciągłego monitorowania wyników pacjenta
- możliwość modyfikacji z poziomu oprogramowania pozycji tułowia pacjenta względem pozycji jego kończyn dolnych – w każdej płaszczyźnie (czołowej,poprzecznej, strzałkowej), w celu odpowiedniej stymulacji wzorców ruchowych w stawie biodrowym i kolanowym
- brak konieczności dopasowywania się pacjenta do osi stawów urządzenia
- krótszy czas podpięcia do urządzenia (około 5 min) niż do urządzeń używających ortez (powyżej 20 minut)
- możliwość ćwiczeń we własnym zaopatrzeniu ortopedycznym (łuski, ortezy, buty)
- możliwość wykorzystania wsporników kolan – do zablokowania ruchomości stawu kolanowego w płaszczyźnie strzałkowej.
- możliwość swobodnej pracy miednicy, bez dodatkowych modułów, z możliwością jej stabilizacji wielo- lub jednopunktowo (tzn. możemy zablokować ruchy miednicy w kilku kierunkach)
- możliwość modyfikacji pozycji środka podarcia względem środka ciężkości pacjenta, tzn. pozycję stóp można wysunąć w przód lub w tył względem tułowia, jeżeli pacjent nie może jej utrzymać w sposób wyprostowany
- możliwość wyposażenia w moduł do fes (funkcjonalnej elektrostymulacji) działający jednocześnie z ruchem podstaw stóp
- trening ruchów częściowych
- serwis urządzenia na terenie rp, urządzenie ma w standardzie gwarancje dwuletnią
System posiada na chwilę obecną 5 instalacji w Polsce, ok. 100 na świecie w krajach takich jak Niemcy, Włochy, USA, Hiszpania, ZEA i inne.
Wymiary:
Długość: 310 cm
Szerokość: 204 cm
Wysokość standardowa: 260 cm
G-EO System – efekty rehabilitacji Pani Gabrieli chorej na SM
Historia Damiana MPD/ Projekty Unijne Technomex/ Bezpłatna rehabilitacja