Firma Ekso Bionics ogłosiła nowe badania kliniczne rozpoczynające się w Europie!
Firma Ekso Bionics Holdings, Inc. – wiodący globalny producent zrobotyzowanych egzoszkieletów, ogłosiła właśnie rozpoczęcie prac nad nowymi, randomizowanymi badaniami klinicznymi w Europie. Projekt nazwany został „The MOST Study” (Poprawa mobilności po udarze mózgu, zastosowanie robota w porównaniu z tradycyjną fizjoterapią) i został zainicjowany przez profesora F. Hamzei, Ordynatora Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Kliniki Moritz. Badanie ma na celu ocenę wpływu treningu chodu z wykorzystaniem EKSO GT™ na niezależność funkcjonalną 80 pacjentów z zaburzeniami chodu wynikającymi z przebytego udaru mózgu, w porównaniu z konwencjonalnym procesem fizjoterapii.
“W oparciu o nasze wcześniejsze obserwacje, trening chodu z EKSO GT™ okazał się być lepszą metodą wpływającą na poprawę stanu pacjentów po udarze, w porównaniu z konwencjonalnymi technikami fizjoterapeutycznymi,” mówi profesor Hamzei.
„Udar mózgu jest jedną z najczęstszych przyczyn przewlekłej niepełnosprawności i wpływa niekorzystnie na stan pacjenta w sposób długoterminowy. Wprowadzając wczesną i regularną interwencję z wykorzystaniem zaawansowanych urządzeń pomocniczych, takich jak EKSO GT™, możemy w sposób znaczący i pozytywny wpłynąć na ogólną poprawę motoryczną pacjentów po udarze mózgu i pomóc im odzyskać lub utrzymać swoją niezależność. To nasza hipoteza w rozpoczynających się randomizowanych, kontrolowanych badaniach klinicznych”.
Właśnie wczesne obserwacje klinicznego zastosowania EKSO GT™ w rehabilitacji pacjentów po udarze w Klinice Moritz, doprowadziły do powstania projektu „The MOST Study”. W powyższych badaniach EKSO GT™ będzie stosowane codziennie w grupie badanej, podczas gdy w grupie kontrolnej pacjenci będą poddani konwencjonalnej fizjoterapii, podczas 3 tygodniowego turnusu. Następnie zostanie porównany stopień mobilności funkcjonalnej pomiędzy grupami. Planowane badania mają rozpocząć się
w połowie 2017 roku.
„Wcześniejsze badania sugerują, że EKSO GT™, wraz z naszym inteligentnym oprogramowaniem Variable Assist, może pomóc pacjentom osiągnąć lepsze wyniki, zapewniając niezrównane możliwości wczesnej mobilizacji i wysokiej intensywności terapii chodu” mówi Thomas Looby, prezes i dyrektor ds. handlowych EKSO Bionics. „To ekscytujące, widzieć, że wcześniejsze obserwacje są katalizatorem dla bardziej znaczącego badania. Cieszymy się, że ten proces jest już w toku i chętnie poznamy wyniki.”
O Firmie EKSO Bionics
Ekso GT to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania i siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe.
Od 2005, Ekso Bionics jest pionierem na polu zrobotyzowanych egzoszkieletów stosowanych w celu wzmocnienia ludzkiej siły, wytrzymałości i mobilności. Pierwszy dostępny na rynku produkt firmy EKSO GT pomógł tysiącom osób z porażeniem kończyn dolnych, postawić miliony kroków. Dzięki zaprojektowaniu i stworzeniu jednego z najbardziej przyszłościowych i innowacyjnych rozwiązań dla osób poszukujących poprawy swoich możliwości, EKSO Bionics pomaga ludziom przeanalizować jeszcze raz swoje obecne ograniczenia fizyczne i umożliwia im osiąganie niezwykłych celów. Więcej o firmie EKSO Bionics na www.eksobionics.com
Dystrybucja egzoszkieletu w Polsce: firma Technomex.
Polskie projekty badawcze wokół udaru i egzoszkieletu: www.neuroreedukacja.pl oraz www.projektekso.pl